“Peklo”, “inferno”, “masakr”, “brutální”, “nejhorší 3 hodiny na kole” – tak to kamarádi komentovali…

Příprava

Předpověď nebyla dobrá, ale rozhodně jsem si s sebou bral o hodně více věcí než loni – dlouhé cyklo kalhoty, neoprénové návleky na nohy, nepromokavou bundu a dokonce i čepici a ručníky do depa.

Plavání

Plavání bylo nakonec nejpříjemnější částí. Voda měla krásných 20 stupňů, a téměř všichni se do toho tepla těšili. Co bylo malinko horší byl fakt, že nad vodou byla docela hutná mlha/opar, takže nebylo nic vidět. A také nás čekal start ve vlnách(hůrá!) A plavalo se docela dobře, čas podobný jako loni.

Depo

Depo bylo vtipné a díky převlékání do mnohem více vrstev zabralo o dost víc času. Plus začalo více pršet přesně moment, když jsme se převlékali. Taky se mi povedlo suchou ponožkou šlápnout na neoprén.. yay!

Kolo

No a kolo bylo to peklo. Celkem se mi povedlo se obléct a ani mi nebyla zima (to jsem fakt nečekal), dokonce jsem ani nepromokl (kromě durch ponožek). Zato vítr byl problém, vůbec to nejelo, a do toho se mi nepovedlo najít dobrou pozici a bolely dost záda, netuším proč.

Zvláště na rovinkách, když se jelo směrem na západ ten vítr byl opravdu nepříjemný. Hodně lidí končilo předčasně totálně promrzlých A jelikož dělám sport hlavně pro zdraví, tak pokračování do dalšího kola by bylo už o zdraví, tak jsem raději skončil v půlce.

Ale bylo to good 🙂

Update – na závěr jedno video ze závodu – krásné počasí 😀

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=search&v=329658208260834