Před pár dny jsem vedl zajímavou diskusi na téma konference – a jak se promění, jak ji uspořádat z pohodlí (a bezpečnosti) domova. Pro některé typy businessů jsou konference zásadní – ne ani tak z pohledu jednotlivých přednášek, ale proto, že se tam můžete potkat se zajímavými lidmi a networkovat. Přeci jen virtuálních přednášek je dnes na internetu už mraky, a to není to hlavní proč bych na konferenci měl jít.

Jedna z prvních myšlenek, kterou jsem měl, bylo – jak to udělat virtuálně, jak nasimulovat, že se mohu přesouvat a poslouchat různé diskuze a bavit se s různými lidmi… Jenže počkat, něco takového už tu je – představte si počítačovou hru, nějakou, kde hraje hodně hráčů, … a město plné obchodníků – můžete se volně pohybovat, dávat se do diskuze, a k tomu je jen krůček do toho slyšet vždy jen to co je ve vašem okolí – ostatní zvuky méně. A teď si to představte jako virtuální konferenci – připojíte se a můžete se procházet po expo hale, kde se můžete připojit k přednášce, přiblížit se ke skupině diskutujících chvíli je poslouchat, přihlásit se o slovo, nebo jít dál. Zároveň pokud někoho hledáte, tak by to mělo být o dost jednodušší, stejně tak bude jednodušší opustit jednu přednáškovou místnost a vydat se do jiné…

A co víc, kolega Michael měl velmi zajímavou poznámku – tato vaše zkušenost a „zážitek“ jde velmi dobře personalizovat a ušít vám na míru (i třeba podle toho jaký typ vstupenky si pořídíte.)

Navíc to virtuální provedení nemusí vůbec připomínat hru – i když pro představu je to nejjednodušší – prostě váš virtuální avatar co chodí místo po dungeonu po konferenci. Může jít jen o překlikávání místností, ale věřím že právě pohyb po nějakém prostoru by byl více osobnější.

….TBD…

Categories: Mentor