Včera jsem byl na výletě v Brdech – asi nic až tak neobvyklého, ale tentokrát jsme vyrazili do zrušeného vojenského újezdu Brdy – a to je něco úplně jiného než ty “běžné” brdy u Mníšku. V těch už jsem párkrát byl – třeba jednou na závodě (Kolo pro život), a bylo to “příšerné” – tedy nemůžu si až tak stěžovat – nezabloudil jsem na trase (jako někteří, když tam místní přeznačili trať), ani jsem neměl defekt (jako kamarád) zato kopce to byly šílený (pravda to jde na vrub mé tehdejší fyzičky. Ale zpět do vojenského újezdu. Kopce tam jsou taky, ale…

Začali jsme cestou do Příbrami, kde jsme si dali oběd (restaurace nic extra, tak si nezaslouží jmenování), a poté hurá na kola a rovnou na nejvyšší bod Brd – Tok. Taakže rovnou do kopce, a pořád do kopce, a tím myslím opravdu jen up, žádné menší sjezdy nebo kopečky, prostě pořád stoupání. Cestou kolem vodní nádrže Pilská, kde je krásná možnost posedět a pokochat se.

Vodní nádrž Pilská
Tok

Tok mne ale docela zklamal – na vrchu prostě nic není – jen halda kamení – ale hlavně – není tam žádný výhled! Co mne překvapilo byla cesta tam, a vůbec v celých Brdech – v podstatě většina je po krásných asfaltkách (až tedy na kousek přímo u vrcholu – tam byla naopak hodně drsná mtb trasa 😀

O kousek dál, byl ale výhled úplně senzační – navíc od bunkru 😛

Dopadová plocha Jordán

No ale to jsme pak zajeli trochu opuštěnější části brd a na dalších pár km jsme pak nepotkali téměř nikoho (jen hezky rychle sjezdy a pomalé výjezdy. A pak dlooooouhý téměř nepřerušovaný sjezd dolů – uplně ideální pro někoho kdo se bojí jezdit rychle – zde se mu to bude líbit.

Na závěr nás čekalo popojetí a zastávka v Taste Coffee na povinný dortík https://www.facebook.com/tastecoffee.cz/ – a výborný rakytníkový mošt.

Taset Coffee

Na závěr mapa cesty: https://en.mapy.cz/s/3xdcX