Je tu léto, dovolené a válení se – tentokrát asi ne u moře, ale možná někde v lázních nebo na horách. Každopádně k tomu je fajn si vzít nějakou knížku. Už se na mne celkem začaly množit dotazy co si přečíst. A když jsme u toho odpočívání, proč se rovnou pořádně nevyspat:

Why we sleep – Matthew Walker

Řekl bych, že pro dnešní, často uspěchanou dobu velmi potřebná knížka. Proč spát – proč lidské tělo spánek potřebuje, a co se stane, když ho nebude mít dost. V podstatě jde o čtivě napsané shrnutí a vzájemné dopady různých studií prováděných kolem spánku. A vypadají z nich někdy překvapující a zajímavé věci. Není to úplně pozitivní kniha… ale někdy je asi potřeba vyděsit. Sám jsem velký zastánce odpočinku, tělo a mozek potom prostě funguje lépe. Must read pro konzultanty!

Educated – Tara Westover

A nebyly by to prázdniny bez pořádného příběhu – a musím poznamenat, že toto je opravdu příběh téměř neuvěřitelný – a přesto reálný. Absolutně výborně psaná kniha, neuvěřitelně poutavá a opět někdy děsivá – tentokráte co dokáže lidské přesvědčení a rodina a jaký dopad může mít vzdělání. Snad jen jedna věta z knížky- „They believed in preparing for the Second Coming; we were actually prepared“.

Díky za tip Nadyo.

Categories: Mentor