Dnes trochu tipů na “bestsellery” – myslím, že jde o hodně profláknuté knížky, nicméně hodně zajímavé – ty první dvě. Nechci hodnotit jestli jsou nebo nejsou super dobré, rozhodně si je za to stojí přečíst a být v obraze, co se kolem děje.

The Lean Startup – Eric Ries

Tato kniha mě hodně ovlivnila. Jasně ukazuje co je potřeba a co není – nemusí jít jen o budování startupu. Velmi krásně a jednoduše ukazuje na co se zaměřit, co měřit, a také to, že je důležité to měnit, a neustrnout na jedné metrice.

Good to Great – Jim Collins

Velmi hezký pohled, na to co může znamenat být “great”. V podstatě jde o průzkum a analýzu podniků, které dokazaly být úspěšně po dlouhou dobu a systematicky, a především i přes více šéfů.

The 4-Hour workweek – Timothy Ferris

Trošku “nakopávačka” možná. Ukazuje cenu času, a jak je důležité nedělat jen repetitivní práci pro práci. Možná po ni budete trochu naštvaní a budete chtít něco změnit.

7 Habits of higly effective people – Stephen R. Covey

U této knihy jsem měl trochu smíšené pocity. Dost se opakuje, opravdu příliš, a použité přirovnávání jsou také divné. Trochu mi přišlo, že se jen snaží vytvořit mantru, ale za ní je prázdno.

World Order – Henry Kissinger

Hodně, hodně, hodně důležitá kniha! (nevím proč jsem si ji nechal na konec. V podstatě provede jednotlivými kontinenty a jejich historií z pohledu politiky a především charakterem národů, kteří tuto politiku vytvářejí.

Categories: Mentor